jezioro-aralskie-pink-floydJak podaje Digital Spy zdjęcia do klipu piosenki Louder Than Words brytyjskiego zespołu rockowego Pink Floyd zostały zrobione na granicy Kazachstanu i Uzbekistanu.

Ujęcia zwracają uwagę na ekologiczny problem Morza Aralskiego. Bohaterowie klipu to dwa pokolenia: młode, które nie pamięta jak wyglądało Morze Aralskie i starsze, które pamięta i może opowiedzieć jak wyglądał krajobraz zanim zaczęto wykorzystywać ten akwen wodny do nawadniania pól. Malownicze widoki stepu, wiosek i ich mieszkańców przeplatają się ze zdjęciami członków zespołu. Całość dopełnia młody chłopak płynący łódką... w powietrzu.

Reżyserem był Aubrey Powell współpracujący z takimi zespołami jak Led Zeppelin, Scorpions, Genesis, Bad Company i Black Sabbath.

Utwór Louder Than Words wchodzi w skład albumu The Endless River, który ukazał się 10 listopada. Jeden z wokalistów, David Gilmour potwierdził, że to ostatnia płyta grupy i jest poświęcona pamięci zmarłego w 2008 roku klawiszowca Richarda Wrighta. Także sam Gilmour planuje wydać solowy album w 2015 roku.

Teledysk można zobaczyć tutaj:

Grupa Pink Floyd uformowała się w 1965 roku. W czasie swojego istnienia zespół nagrał 14 albumów studyjnych, a w 1994 otrzymał nagrodę Grammy za utwór Marooned. W tym roku Pink Floyd po cichu rozpadł się za kulisami a w 2005 roku ponownie się reaktywował aby znów wystapić na scenie.     

 

         Źródło: http://www.inform.kz/qaz/article/2715688
         opr. Anna Henrykowska