Ibraimoiv_osmankun.jpgZ propozycją współpracy z naszym Centrum zwrócił się prof. Osmankun Ibraimov z Kirgisko-Tureckiego Uniwersytetu Manas w Biszkeku.

Prof.Ibraimov zajmował stanowisko sekretarza stanu podczas prezydentury Askara Akajewa. Był także ambasadorem Kirgistanu w Republice Indii, Bangladeszu, Sri Lance oraz w Nepalu.  Jest członkiem-korespondentem Kirgiskiej Akademii Nauk, autorem licznych publikacji z dziedziny historii literatury i polityki. Wykładał na kilku krajowych i zagranicznych uniwersytetach. Współpracuje aktywnie z miejscową prasą oraz kirgiskim serwisem RFE/Radio Liberty.
Osmankun Ibraimov udostępnił nam do publikacji dwa nowe teksty na tematy aktualne: „Ukraińskie lekcje. Kirgiskie spojrzenie” oraz  „Nadchodzi sądny dzień dla Kigistanu. Co będzie później?”.
Teksty te publikujemy w zakładce „Kirgistan” w języku oryginału, czyli po rosyjsku. Opublikowanie pełnych wersji nadesłanych tekstów -  tak tych, jak i wszystkich pozostałych – nie oznacza, że wyrażają one poglądy redakcji. Publikujemy je z nadzieją, ze staną się zaczynem dla interesującej, twórczej dyskusji, do której serdecznie zapraszamy na naszą stronę.