Sergey Abashin Reprezentacje władzy w Azji Środkowej

p2

borderstudies.pl, Centrum Badań Środkowoazjatyckich UAM i Instytut Wschodni UAM zapraszaj na wykład Profesora Sergieja Abashina pod tytułem: "Reprezentacje władzy w Azji Środkowej".
Profesor Sergei Abashin (European University at Saint Petersburg) to światowej klasy specjalista zajmujący się Azją Środkową. Jego zainetersowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach etniczności i nacjonalizmu, antropologii migracji, studiów post-kolonialnych. W swoich pracach koncentruje się na sytuacji społeczeństw zamieszkujących terytorium Azji Środkowej, uwzględniając przy tym religię, doświadczenia kolonialne, czy wpływ sowieckiego procesu modernizacyjnego.

Wykład odbędzie się 30 maja o godzinie 12:30 w sali Józefa Burszty, Wydział Historyczny UAM.

Zapraszamy!